תכנון מערכת אזעקה לבתים פרטיים

תכנון מערכות אזעקה לבתים פרטיים מחייב ידע ונסיון רב, הכרת כל האביזרים הקיימים על יתרונותיהם וחסרונותיהם. בתכנות המערכת יש לבחון עד 4 מעגלי אבטחה שונים. תפישת הביטחון תקבע ע"י שילוב של דרישות הלקוח, תקציבו מספר וגיל בני הבית.

  • מעגל האבטחה הראשון כולל התייחסות לשערים החיצוניים, החומות, הבריכה ומשטחי הדשא. הגנה באזור זה תאפשר התראה מוקדמת על חדירת גורם זר, גם כאשר מערכת האזעקה אינה דרוכה.
  • המעגל השני מתייחס לקירות החיצוניים של הבית ומתריע על גורם זר הנמצא בסמוך לקירות ולחלונות הבית עוד בטרם חדר פנימה. ברשותנו מבחר גדול של אביזרים אמינים ואסתטיים למעגל זה.
  • המעגל השלישי מתייחס לרגע החדירה של הפורץ. האביזרים מותקנים בקרבת / בתוך הדלתות והחלונות.
  • המעגל הרביעי כולל מגוון גלאים פנימיים המזהים תנועה של גורם זר בתוך הבית.

ברשותנו מערכת מיוחדת לשומרי שבת, המאפשרת להגן על המבנה ועל יושביו, תוך כדי תנועה חופשית של בני הבית, ללא חילול שבת. למערכת זו אישור הלכתי.
יש לדאוג שהמערכת תהיה מודולרית וגמישה ומאפשרת חיבור לחצני מצוקה, חייגן קווי, אלחוטי, משדר סלולרי וכו'.
תכנון נכון יתחשב בגיל בני הבית, יאפשר לילדים קטנים להגיע לחדר ההורים בלילה, ומנגד יאפשר לבני הנוער להיכנס ולצאת מהבית לבילוי בשעות הלילה הקטנות, מבלי לפגוע ברמת המיגון ומבלי להטריד את שאר בני הבית הישנים. בתכנון מערכת אזעקה לבתים קיימים שאין בהם הכנות למערכת אזעקה, יש לשקול שימוש במערכת אזעקה אלחוטית, או שילוב של ציוד קווי ואלחוטי

יש לראות את מערכת האזעקה כחלק ממכלול ביטחון הכולל מצלמות ואינטרקום.